Hydroizolace EPDM

EPDM hydroizolace z velkoformátových plachet je perfektní volba pro každého. Minimum spojů a guma, která ochrání vaší střechu jako žádná jiná.

ŽÍVÁ STŘECHA S.R.O.

Zateplení i hydroizolace
od jednoho dodavatele

S vysokou odborností a kvalitou opravíme nebo zhotovíme hydroizolaci včetně zateplení spádovými klíny EPS, XPS, či PIR. Používáme materiály společnosti Firestone Building Products/Elevate.

Hlavní součástí střešních systémů Firestone je RubberGard® EPDM, fólie ze syntetické pryže, vyrobená ze směsi etylen-propylen-dien-monomeru, technických sazí, záměsových olejů, speciálních přísad a vulkanizačních činidel. Tato směs je válcovaná do velkých plachet a vulkanizována. K dispozici je také verze vyztužená tkanou polyesterovou rohoží. První střecha, na které byla v roce 1980 použita krytina RubberGard® EPDM je ve Wisconsinu v USA a dodnes je plně funkční. Od této doby bylo úspěšně instalováno na celém světě více než 1.500.000.000 m2 střešních systémů Firestone RubberGard® EPDM, od chladných oblastí Aljašky a Sibiře až po pouštní klima Arabského zálivu. Fólie prošla řadou testů na umělé stárnutí, které předpokládají její minimální trvanlivost více než 50 let.

Rychlá a snadná instalace

Firestone RubberGard® EPDM dodáváme v plotech do rozměrů 15,25 x 30,5 m (465 m2) pro méně spojů, rychlejší instalaci a vynikající trvanlivost s odolností vůči klimatickým vlivům.

Kvalitní instalace

Střešní systémy RubberGard® EPDM jsou instalovány pouze vyškolenými firmami, držiteli autorizace nebo licence, které sdílejí  filozofii kvality práce Firestone/Elevate Building Products.

Velkoformátové plachty

Díky velkoformátovosti plachet je na střeše minimum, nebo žádný spoj. Oproti běžným hydroizolacím se tak snižuje to největší riziko.

 

Trvanlivost 50 let a více

Fólie prošla řadou testů na umělé stárnutí, které předpokládají její minimální trvanlivost více než 50 let.

 
Hydroizolace EPDM

minimum spojů, trvanlivost 50+ let

Minimální riziko propustnosti
Kompletní realizace

Odolnost

EPDM odolává extrémním teplotám a UV záření

Flexibilita a pružnost

EPDM se snadno přizpůsobuje různým povrchům

Minimální údržba

EPDM má dlouhou životnost a vyžaduje minimální údržbu

ŽÍVÁ STŘECHA S.R.O.

Systémy provedení

Střešní systémy Firestone RubberGard® EPDM nabízejí množství variant použití, jako systém, kde je EPDM membrána přitížená zelenou střechou nebo štěrkem, celoplošně přilepená k podkladu nebo mechanicky přikotvená k podkladu různými typy kotvení. Vlastníci budov nebo projektanti si pak mohou vybrat systém, který nejlépe vyhovuje potřebám konkrétního projektu.

Přitěžovaný systém

Fólie EPDM se volně pokládají na vhodný podklad. Nerovné podklady se musí oddělit vhodnou ochrannou vrstvou. Sousední fólie se překrývají min. o 100 mm a spoje se spojují samolepicí páskou (QuickSeam Splice Tape) a vytvářejí tak souvislou vodotěsnou membránu. Jakmile jsou spoje slepené a okraje a prostupy střechy olemovány v souladu s technickými podmínkami Firestone, je membrána EPDM přikotvena k podkladu následujícími materiály:

  • Zelenou střechou - extenzivní, intenzivní, biosolární, či kazetový systém
  • Štěrkem z oválných, hladkých říčních kamínků bez rozbitých kusů , frakce 16 – 32 mm a minimální hmotnosti 50 kg/m2

Celoplošně lepený systém (F.A.S.)

Celoplošně lepený systém Firestone je lehký systém s vynikající konstrukční přizpůsobivostí. Je vhodný pro profilované střechy, střechy s nepravidelným tvarem a veškeré střechy s omezenou nosností konstrukce za předpokladu, že je podklad kompatibilní s lepidly. Před výběrem systému by měl projektant ověřit, zda je podklad kompatibilní s použitým lepidlem, aby bylo dosaženo dostatečné přilnavosti. U izolovaných střech je třeba ověřit schopnost střešního pláště poskytovat dostatečný odpor proti vytržení kotvícího systému tepelné izolace.

Vyztužený mechanicky kotvený systém (R.M.A.)

Systém R.M.A. je lehký, mechanicky kotvený systém neděravějící kotvením membránu, který nabízí alternativu ke klasickým systémům M.A.S. a B.I.S. Je vyvinut na základě pásu QuickSeam R.M.A., což je 254 mm široký pruh vyztužené membrány EPDM se dvěma pruhy samolepicí pásky QuickSeam. V tomto systému jsou pásy QuickSeam R.M.A. položeny na vhodný podklad a mechanicky ukotveny pásky nebo podložkami a vruty. Vzdálenosti pásků se liší podle výpočtu sání větrem. Potom se na tyto mechanicky ukotvené pásy QuickSeam R.M.A. lepí velké panely EPDM za použití běžných spojovacích technik.Před výběrem systému by měl projektant vyhodnotit, zda střešní plášť poskytuje dostatečnou odolnost proti vytržení upevňovacího systému.